| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| MPN | USA91-381V00WT0145 |
| Item Length | 52.4in |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 19.3in |
| Features | Foldable, Leg Stretcher |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Item Width | 19.7in |
| Usage | Home Use |
| Muscle Group | Legs, Glutes, Abdominal, Arms |
| Colormap | white |
| Color | White |
| Material | Steel |
| Set Includes | Sissy Squat Machine, Manual |
| Brand | Soozier |
| Type | Squat Machine |
| Weight Capacity | 265lb |
| Model | A91-381V00WT |
| Item Dimensions | 52.4" L x 19.7" W x 19.3" H |
| Manufacture | Aosom LLC |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 33 lb |
| Maximum User Weight | 251-300 lb |
| UPC | 196393516805 |
Check the listing for details. Soozier Sissy Squat Hip Thrust Machine with Push Up Stand Foldable Adjustable. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 89.99 USD. ● Forward lunge tones legs increase core stability and balance. Strengthen your arms and chest for a balanced, full-body workout. ● 1 x Sissy Squat Machine. ● Foldable squat assist machine ensures easy storage and space efficiency.