| Brand | Soozier |
|---|---|
| Color | Black |
| Usage | Home Use |
| Features | Foldable |
| Material | Steel |
| Item Width | 19.7in |
| Item Height | 19.3in |
| Item Length | 52.4in |
| Item Weight | 33 lb |
| Muscle Group | Legs, Glutes, Abdominal, Arms |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Maximum User Weight | 265 lb |
| Number of Items in Set | 1 |
| Type | Squat Machine |
| Model | A91-381V00BK |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA91-381V00BK0141 |
| Item Dimensions | 52.4" L x 19.7" W x 19.3" H |
| Weight Capacity | 265lb |
| Colormap | black |
| UPC | 673986357781 |
Check the listing for details. Soozier Sissy Squat Machine Hip Thrust Machine with Push Up Stand, Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 119.99 USD. Master deep squats, hip thrusts, and lunges while enjoying the versatility of 7 calf pad heights and four ankle positions. ● Forward lunge tones legs increase core stability and balance. ● Foldable squat assist machine ensures easy storage and space efficiency.