| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Shape | Round |
| Inner Bowl Front-to-Back Length | 3 in |
| Inner Bowl Side-to-Side Width | 3 in |
| Bowl Height | 3 in |
| Bowl Shape | Standard |
| Color | Silver |
| Items Included | Strainer |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | N/A |
| Item Length | 4 in |
| Brand | Sophisti-clean |
| Mounting | Freestanding |
| Type | Vanity Strainer |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 4 Inch |
| Style | Modern |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Room | Bathroom |
| Finish | Polished |
| Item Width | 4 in |
Check the listing for details. Sophisti-Clean Stainless Steel Vanity Strainers 2-Pack NEW. Color: Silver, Condition: New. Listed at 9.99 USD. See all photos for details of any imperfections. The photos are the exact item you will be receiving. Item is sold as is. The lot will be shipped via USPS or UPS Ground depending on the weight.