| Brand | Sophos |
|---|---|
| Type | Firewall |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 8 GB |
| Minimum RAM | 4 GB |
| For Operating Systems | Universal |
| Item Length | 8.27 in |
| Number of Devices | 1 |
| Item Width | 5.71 in |
| Country of Origin | Taiwan |
Check the listing for details. Sophos XGS 138 (Gen2) Network Security (XT138Z00ZZPCUS) - New. Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 975.00 USD. Refers to aSophos XGS 138 (2nd Generation). : This variant includes theSophos XGS 138 with Standard Protection for 3 years. : This 2nd generation model is built on Sophos'sXstream architecture. network security appliance.