| Color | Black |
|---|---|
| Height | 18.37 in |
| Max load | 30 lb |
| Base material | steel |
| Table shape | Rectangle |
| Base color | Rustic Grey |
| Top material | MDF wood |
| Decor style | Minimalist |
| Assembled product weight | 10 lb |
| Top color | Wood |
| Items included | Hardware and instructions |
| Care and maint | Wipe with Dry Cloth |
| Item Height | 18.37 |
| Item Length | 15.75 |
| Item Width | 15.75 |
| Type | Side/End Table |
| Material | Steel Frame |
| Finish | Rustic |
| Brand | Sorbus |
| Features | Storage |
Check the listing for details. Sorbus Classic End Table: Rustic Grey with Wood Top and 1 Bin Drawer. Color: Black, Condition: New. Listed at 45.58 USD. Give your bedside essentials a cozy landing spot with the Sorbus 1-Drawer Nightstand. This beautiful chest features a tabletop surface and pull-out drawers to tuck away household clutter. The thoughtful design is compact for small living spaces and works equally well by the bed or sofa.