| Item Thickness | 1 in |
|---|---|
| Size | 1" X 12" X 12" |
| Color | Black |
| Material | Foam |
| Product Dimensions | 11.02 X 11.02 X 7.87 Inches |
| Suitable For | Booth, Room, Studio, Control Room, Interior Wall, Recording Studio, Vocal Booth |
| Color Name | Black |
| Brand | Unbranded |
| Type | Acoustic Panel |
| Unit Type | lb |
| Compatible Installation Surface | Drywall |
| Number in Pack | 96 |
| Packaging | Tile |
| Features | Soundproofing Insulation, Noise Reduction |
| Unit Quantity | 96 |
| Item Weight | 7.21 lb |
Check the listing for details. Sound Absorbing Panels for Studios 96 Pack. Color: Black, Condition: New. Listed at 107.99 USD. Transform your audio experience with our Sound Absorbing Panels. Our panels, with their stylish color options and professional-grade sound absorption capabilities, are the perfect solution for your audio needs.