| Brand | Creative Technology |
|---|---|
| Form Factor | 3.5" Floppy Disk |
| Item Height | 1/8" |
| Model | Sound Blaster 16 |
| MPN | SOUND BLASTER 16 |
| Item Length | 3-5/8" |
| Compatible Port | ISA |
| Country of Origin | United States |
| Channels | 2 |
| Item Width | 3-1/2" |
Check the listing for details. Sound Blaster 16 Installiaton, Applications, Accessories Software, DOS & Win 3.x. Condition: Open box, Made in United States. Listed at 7.99 USD. Sound Blaster 16 Software for DOS and Windows 3. S16V-APP-01-ENG (Revision 1). Backup Copies on Three 1.44 MB 3.5" Floppy Disks πΎπΎπΎ. Accessories, S16V-ACC-01-ENG (Revision 2).