| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Creative |
| Form Factor | External Box |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 2" |
| Model | Sound Blaster Creative Labs Audigy eX SB 0110 |
| MPN | SB0110 |
| Audio Ports | MIDI I/O |
| Item Length | 6" |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Compatible Port | IEEE 1394 (FireWire) |
| Channels | 5.1 |
| Item Width | 6" |
Check the listing for details. Sound Blaster Creative Labs Audigy eX SB0100 External Box Only NO Cables. Condition: Used. Listed at 25.00 USD. This external box is perfect for those who want to enhance their sound experience. It is compatible with IEEE 1394 (FireWire) and SB1394 ports, and has a variety of audio ports including optical audio input and output, SB1394 extension, MIDI input and output. The Creative Labs Audigy eX SB 0110 model is a trusted brand in the market. This item has been used and is in good working condition. The item height is 2", width is 6", and length is 6". It does not come with any cables, but it is a great addition to any sound system setup. This sound card is listed in the "Computers/Tablets & Networking" and "Laptop & Desktop Accessories" categories under "Sound Cards (External)".