| Please Note | Domestic shipment |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Hanging Wall Clock |
| Features | 12-Hour Display |
| Material | Iron, Aluminum, Acrylic |
| Power Source | Battery Powered |
| Color | Gold |
| Display Type | Analog |
| Room | Home Office/Study, Living Room |
| Dial Diameter | 8.66 in |
| Item Length | 27.56 in |
| Item Width | 13.78 in |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
| Shape | Round |
| Number Type | Arabic Numerals |
Check the listing for details. Sound-Control Led Lighting Wall Clock Battery Powered Analog Quartz Clock Golden. Color: Gold, Condition: New. Listed at 54.09 USD. Specification Material: Iron, Aluminum, Acrylic Process: Baked Paint Installation Required: Yes Mounting Type: Wall-Mounted Clock Movement: Quartz Display Type: Numbers, Pointer Light Control Mode: Sound-control Power Source: Battery Powered Indoor/Outdoor Usage: Indoor Light Type: LED Efficiency: E Battery Type: 1* AA Battery(Clock), 3* AA Batteries(LED Strip) Light Colors: Warm White Dial Diameter: 22cm/8.66in Product Size(W*L): 35*70cm/13.78*27.56in Package Size: 70*37*8cm/27.56*14.57*3.15in Gross Weight: 1.3kg/2.87 lbs Net Weight: 1.24kg/2.73 lbs Package Included 1* Wall Clock Other Accessories for Installation.