| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Unbranded |
| Decibel meter | Noise Audio detector |
| Power supply | DC 5v 1A micro USB |
| Frequency response | 31.5Hz ~ 8.5kHz |
| Usuage | Measure the sound level |
| Measurement Range | 30~130dB |
| Response time /frequency weighting | Fast / A |
| Warranty | 2 years |
| MPN | 1 |
| Measurement Accuracy | +1.5 dB |
| Model Number | SW-525G |
| Dimension | 210x130x28mm |
Check the listing for details. sound level meter 30-130 dB wall-mounted digital noise meter USB charging. Condition: New. Listed at 170.81 USD.