| Number of Mic Inputs | 6 |
|---|---|
| Input/Output Ports | ¼"/XLR |
| Number of Line Inputs | 6 |
| Item Depth | 13" |
| Suitable For | Front of House (FOH), Home Recording, Monitor, Recording & Live Sound, Stage/Live Sound |
| Brand | SoundTech |
| Form Factor | Portable |
| Type | Powered Mixer |
| Number of Channels | 6 |
| Item Height | 10" |
| Features | Powered, 6 channel, Send FX/Return, Aux/Return, 2 8ohm speaker 1/4" outs, portable, 9 band EQ, Hardwired Chord |
| Item Weight | 44lbs |
| Item Width | 21" |
Check the listing for details. Sound Tech 306d Digital Delay Powered Mixer 6 Channel Live FX Gear Stage Sound. Condition: Used. Listed at 87.00 USD. Sound Tech 306d Digital Delay Powered Mixer 6 Channel Live FX Gear Stage Sound This mixer is in working condition, but has been heavily used. It has lots of aesthetic issues, including the outer cover being ripped in multiple places, and a missing chunk of power cable. If you would like to pick up in-person from our Seattle, WA retail location please select "Local Pickup" at checkout.