| Marca | Uxcell |
|---|---|
| Main Color | Silver Tone |
| Product Name | Cotter Clip Pin |
| Total Length | 40mm/1.6" |
| Hook Thickness | 2mm/0.08" |
| Package Content | 30 x Cotter Clip Pin |
| Weight | 65g |
| Main Material | Metal |
| Design | Hair Pin |
| California Prop 65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov - |
| Paese di origine | Cina |
| EAN | 602451758808 |
Check the listing for details. sourcingmap®-2mm x 40mm Spring Cotter Clip Pins Fastener Silver Tone 30pc. Condition: New. Listed at 10.38 USD. Description: Hair Pin designed and made from the highest quality materials. Ideal for garage and shop applications and for repairing cars, trucks, tractors, mowing equipment and more. Cotter pin fastens material together. Easy to open, with one prong longer than the other . May be used as a shear pin in some applications.