| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black Stainless Steel |
| Wattage | 710 Watts |
| Upc | 739929065004 |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 9.8 in |
| Product Dimensions | 9.8"d X 13.6"w X 12.2"h |
| Brand | Unbranded |
| Loaf Size | 2 lb |
| Number Of Programs | 17 |
| Type | Bread Machine |
| Voltage | 120 V |
| Model | Bread Maker |
| Features | Automatic, Convection, Nut Dispenser, Touch Panel, 15H Timer, 1H Keep Warm Function, Dual Heater, Programmable, LCD Display |
| Unit Quantity | 2 lb |
| Power | 710 W |
| Item Weight | 14.7 lbs |
| Number of Settings/Programs | 17 |
Check the listing for details. Sourdough Bread Maker with Fruit Nut Dispenser - 53 Recipes. Color: Black Stainless Steel, Condition: New. Listed at 292.59 USD. 17 versatile functions: Basic, Gluten-Free, Sourdough, French, Sweet, Whole Wheat, Multigrain, Milky Loaf, Sugar-Free, Quick bread, Cake, Jam, Yogurt, Dough, Rise, Bake. Why Choose Our Sourdough Bread Maker?.