| Country of Manufacture | Canada |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Crea |
| Brand | South Shore |
| Model | 7550727 |
| MPN | 7550727 |
| Color | White |
| Type | Student Desks |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 54" |
| Item Length | 24" |
| Category | Student Desks |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | South Shore Crea Craft Table in Pure White |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Student Desks |
| Compatible Brand | South Shore |
| Product | South Shore Crea Craft Table in Pure White |
| Installation | Yes |
| UPC | 066311052923 |
Check the listing for details. South Shore Crea Craft Table in Pure White. Color: White, Condition: New. Listed at 336.21 USD. Whatever you’re into – be it handicrafts, sewing or jewellery making – every artist needs a dedicated work space. With its pure white neutral finish and simple lines, this table goes well in any room.