| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Paizo |
| Game | Starfinder RPG |
| Book Title | Starfinder Adventure Path: Serpents in the Cradle (Horizons of the Vast 2 of 6) |
| Item Length | 10.6in |
| Item Height | 0.2in |
| Item Width | 8.4in |
| Author | Hillary Moon Murphy |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Topic | General |
| Publisher | Paizo Inc. |
| Publication Year | 2021 |
| Genre | Games & Activities |
| Item Weight | 8.5 Oz |
| Number of Pages | 64 Pages |
Check the listing for details. Starfinder Adventure Path #41: Serpents in the Cradle (Horizons of the Vast 2. Condition: Brand New. Listed at 6.99 USD. As the heroes continue to explore their newfound alien world, they discover an ancient monastery deep underground. Exploring this ruin reveals intriguing glimpses at the planet's long history, but as the PCs return to the surface, they find a small Aspis Consortium-connected village established illegally in their territory. When things start going wrong in their own settlement, the PCs must establish whether it is just bad luck or deliberate sabotage on the part of these troublesome newcomers! Platforms LLC Our eBay Store About Us Contact Us Starfinder Adventure Path #41: Serpents in the Cradle (Horizons of the Vast 2 of 6) As the heroes continue to explore their newfound alien world, they discover an ancient monastery deep underground. Exploring this ruin reveals intriguing glimpses at the planet's long history, but as the PCs return to the surface, they find a small Aspis Consortium-connected village established illegally in their territory. When things start going wrong in their own settlement, the PCs must establish whether it is just bad luck or deliberate sabotage on the part of these troublesome newcomers! “Serpents in the Cradle” is a Starfinder Roleplaying Game adventure for four 3rd-level characters. This adventure continues the Horizons of the Vast Adventure Path, a six-part, bimonthly campaign in which the heroes are at the forefront of exploring and charting a newly discovered world filled with mystery. This volume also includes a look at the shady Aspis Consortium, relics of a philosophy of balance and renewal, and a selection of diverse alien creatures. Each bimonthly full-color softcover Starfinder Adventure Path volume contains a new installment of a series of interconnected science-fantasy quests that together create a fully developed plot of sweeping scale and epic challenges. Each 64-page volume of the Starfinder Adventure Path also contains in-depth articles that detail and expand the Starfinder campaign setting and provide new rules, a host of exciting new monsters and alien races, a new planet to explore and starship to pilot, and more! Auction format and description, in-house images and in-house photos © 2021 and ™ Webbed Sphere Inc. All rights reserved.