| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Product Size | 6*3m/19.69*9.48ft |
| Type | Stage Curtain |
| Rated Voltage | AC90V-260V, 50/60HZ |
| Power Consumption | 12W |
| shipping notice | Can't not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Channel | 8CH |
| Control Method | Remote Control, DMX512 Controller |
| warranty period | 3 Years |
| LED Color | White & Blue |
| Light Source Type | led |
| Control System | Master-slave, DMX512 |
| Protection Grade | IP20 |
| Battery | 1* 23A 12V(Not Included) |
| Lamp Bead Density | 20/m² |
| Number of LED Beads | 360 |
| Assembly Required | yes |
Check the listing for details. Starlight Curtain 20x10FT Background Starry Sky Stage Backdrop DMX 512 w/ Remote. Condition: New. Listed at 204.51 USD. Do you want an exciting party?. What else do you need besides music for a party?. Yes, it's just our LED backdrop. High-quality materials make it sturdy and durable. In short, it is your ideal choice for creating exciting dances or parties!