| Brand | STARLINK |
|---|---|
| Band | Dual Band |
| Color/Finish | White - Mini Kit |
| Electronics Included Components | AC Adaptor/Charger,Cable(s) |
| Features | Built-in firewall,Data Encryption,Ethernet connection,Plug and pl |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Maximum data transfer rate/speed (Mbps) | 100 |
| Network Standard | Wireless AX |
| Number of Ports | 1 |
| Operating System Compatibility | Mac,Windows |
| Pack Size | 1 |
| Port Type | Cat5 |
| Product Weight (lb) | 14.83 lb |
| Recommended Use | Gaming,HD Video Streaming,Multi-Device,Multi-HD Streaming,SOHO,Vi |
| Returnable | 90-Day |
| Wi-Fi Range | Medium to Large Homes |
| WiFi Speed | AX6000 to AX6600 |
| WiFi Technology | 802.11a,802.11ac,802.11b,802.11g,802.11n |
| Manufacturer Warranty | 24 Months |
| Product Depth (in) | 3.6 in |
| Product Height (in) | 1.7 in |
| Product Width (in) | 10.2 in |
| UPC | 313041485430 |
Check the listing for details. Starlink Mini Kit. Condition: New. Listed at 271.41 USD. Color/Finish White - Mini Kit. Compact and Portable - The power of the internet, on the go. We do not accept P.O. Boxes. Number of Ports 1. Easy self-install, monthly service plan required. Best for Internet on the go, low power consumption device.