| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| MPN | 264A |
| Item Length | 3.000 |
| Depth | 0.500 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Item Height | 0.500 |
| Features | The Starrett 264A Center Punch is a quality tool that will get th |
| Unit Quantity | 1 |
| Width | 0.500 |
| Item Width | 0.500 |
| Battery Included | No |
| Bundle Description | No |
| Material | Steel |
| Weight | 0.0600 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Brand | Starrett |
| Type | Center Punch |
| Length | 3.000 |
| Model | 264A |
| Country/Region of Manufacture | US |
| Item Weight | 0.0600 |
| UPC | 049659512786 |
Check the listing for details. Starrett 264A Center Punch. Width: 0.500, Condition: New. Listed at 16.95 USD. Starrett 264A - 1/16" Center punch. Made in the US. EDP 51278