| Minimum Measurement | 4.000" |
|---|---|
| Brand | Starrett |
| Reading | Mechanical |
| Maximum Measurement | 5.000" |
| Micrometer Type | OD |
| MPN | 436 |
| Country of Origin | United States |
| Resolution | .001" |
Check the listing for details. STARRETT # 436 Micrometer 4" - 5" x .001" Grads Smooth Spindle. Condition: Used, Made in United States. Listed at 35.00 USD.