| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Minimum Measurement | 50mm |
| Reading | Mechanical |
| Model | 436MXFL-75 |
| 56148 | 56148 |
| Maximum Measurement | 75mm |
| MPN | 436MXFL-75 |
| Brand | Starrett |
| Resolution | .01mm |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
Check the listing for details. Starrett 436MXFL-75 Outside Micrometer, Carbide, Friction Thimble, Lock Nut. Condition: New. Listed at 105.00 USD. Visit My eBay Store: discount_tool Starrett436MXFL-75Outside Micrometer, Friction Thimble, Lock Nut Range (mm): 50-75mmGraduations (mm): 0.01mm PLEASE NOTE: WE ARE CLOSED ON SATURDAYS & SUNDAYS AND THEREFORE MAY NOT ALWAYS RESPOND TO OFFERS.