| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Minimum Measurement | 8 in |
| Reading | Mechanical |
| Maximum Measurement | 9 in |
| MPN | 436XP-9 |
| Brand | Starrett |
| Resolution | 0.00100 in |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
Check the listing for details. Starrett 436XP-9 Outside Micrometer, Carbide, Plain 9" IN STOCK. Condition: New. Listed at 185.00 USD. Starrett436XP-99" Carbide Outside MicrometerPlain PLEASE NOTE: WE ARE CLOSED ON SATURDAYS & SUNDAYS AND THEREFORE MAY NOT ALWAYS RESPOND TO OFFERS.