| Brand | Starrett |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 6 in |
| Reading | Mechanical |
| Model | 445AZ-6RL |
| Manufacturer | Starrett |
| Micrometer Type | Depth Micrometer |
| MPN | 445AZ-6RL |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| California Prop 65 Warning | California Residents Proposition 65 WARNING: This product contains lead a chemical known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to: www.P65Warnings.ca.gov |
| Resolution | .001" |
Check the listing for details. Starrett 445 Depth Gage 3" Base 0-6" Range .001" Original Case Included. Condition: Used. Listed at 119.99 USD. Please see pictures, item pictured is exact item being sold. Wrench not included. Used condition. Case in poor condition.