| Brand | Starrett |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Reading | Mechanical |
| Maximum Measurement | 9 in |
| Micrometer Type | Depth Micrometer |
| MPN | 445DZ-9RL |
| Country of Origin | United States |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. STARRETT 445DZ-9RL DEPTH MICROMETER: 0-9″ (6″ BASE) - Ratcheting with Case. Condition: Used, Made in United States. Listed at 300.00 USD.