| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | Starrett |
| Maximum Measurement | 6.000 in |
| Caliper Type | Hermaphrodite Caliper |
| Manufacturer | Starrett |
| Model | 6" |
| Bundle Listing | No |
| Joint Type | Lock Joint |
| Leg Size | 6.000 in |
Check the listing for details. STARRETT 6" Calipers Machinists Hermaphrodite Lock Joint Calipers works great. Condition: Used, Made in United States. Listed at 28.00 USD. STARRETT 6" Calipers Machinists Hermaphrodite Lock Joint Calipers works great