| Brand | Starrett |
|---|---|
| Maximum Measurement | 7.000 in |
| Caliper Type | Outside Caliper |
| Manufacturer | L.S. Starrett |
| Model | solid nut fay spring type outside caliper 6" |
| MPN | 75A-6 |
| Joint Type | Spring |
| Country of Origin | United States |
| Leg Size | 7.000 in |
Check the listing for details. Starrett 75A-6 Fay Spring Type Outside Caliper, Solid Nut 7” IN STOCK. Condition: Used, Made in United States. Listed at 32.00 USD. Whether you're a professional or a DIY enthusiast, this tool will help you achieve accurate results for your projects.