| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Starrett |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 12 in |
| SPC Output | SPC |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. *Starrett 798B-12/300 Digital 12 Inch Caliper USA. Condition: Used. Listed at 399.99 USD. Starrett 798B-12/300 Digital 12 Inch Caliper In good working condition. You will receive the caliper only. No case. Please refer to photos to access Items ConditionShipping Policy • If you are International Buyer - contact us before buyingPayment Policy • Item will be shipped immediately on the same or next business day of receiving full paymentReturn Policy • Items Condition is clearly stated in the description• Actual Images of item are shown • Returns ACCEPTED FOR 7 DAYS, BUT THE BUYER IS RESPONSIBLE FOR RETURN SHIPPING If you have any problems or questions - contact us right away and we will do our best to resolve the problem.Massages are answered from 9:00 AM to 5:00 PM EST Monday through Saturdays Good Luck and Happy Buying *BSC