| Brand | Starrett |
|---|---|
| Minimum Measurement | 8 in |
| Reading | Mechanical |
| Maximum Measurement | 32 in |
| Micrometer Type | Inside Micrometer |
| MPN | 124 |
| Country of Origin | United States |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. Starrett 8" - 32" Inside Micrometer No. 124-C Internal 4 Rods Inspection. Condition: Used, Made in United States. Listed at 172.92 USD. Includes four interchangeable rods, 4 spacers, and wrench.