| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Minimum Measurement | 8 in |
| Non-Domestic Product | No |
| Maximum Measurement | 9 in |
| Custom Bundle | No |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| MPN | Does Not Apply |
| Bundle Listing | No |
| Modified Item | No |
| Brand | Starrett |
| Reading | Mechanical |
| Model | 436RL |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. STARRETT 8-9 Inch MICROMETER NO 436RL. Condition: Used. Listed at 99.99 USD. Up for sale is a " STARRETT 8-9 Inch MICROMETER NO 436RL - .001 Inch GRADUATIONS " in excellent working condition, no carbide faces, no personal etchings-shows some signs of previoususe, no case, box or standard, company closure, clean beautiful working useful tool!(as shown in pictures) Please take a minute to look at our other items. No pickups or deliveries. Some tools may need re-calibrating. If something isn't in our description or pictured, you can assume it's not included! Good Buying!