| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | Starrett |
| Thickness | 10 in |
| Length | 96 in |
| Grade | B Toolroom |
| Item Type | Surface Plate |
| Width | 48 in |
| Surface Color | Pink |
| California Prop 65 Warning | Condition used in a wood model shop,  In Michigan, outside of Detroit, pick-up only About 4500 lbs $2,500.00 |
Check the listing for details. Starrett Co. 48” X 96” Granite Surface Table With Stand. Width: 48 in, Condition: Used, Made in United States. Listed at 2500.00 USD.