| EAN | 0049659614688 |
|---|---|
| MPN | 3202-8 |
| UPC | 049659614688 |
| Size | 0-8" |
| GTIN | 00049659614688 |
| Minimum Measurement | 0.0 in |
| Brand | Starrett |
| Accuracy | +/-0.0010 in |
| Maximum Measurement | 8.0 in |
| Dial Color | White |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| Graduations | 0.001 in |
Check the listing for details. Starrett Dial Caliper with Adjustable Bezel and Fitted Case - White Face, 0-8.... Condition: New. Listed at 144.43 USD. Starrett Dial Caliper with Adjustable Bezel and Fitted Case - White Face, 0-8" Range, -0.001" Accuracy. 001" Graduation - 3202-8. Our tools are carefully crafted to provide the most accurate readings possible.