| Brand | Artec |
|---|---|
| Type | USB Hub |
| MPN | H5C4A-USB-HUB-2 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Connectivity | USB, USB-C |
| Model | H5C4A-USB-HUB-2 |
| Item Height | 1.3 in |
| Item Length | 3.8 in |
| Item Width | 0.5 in |
| UPC | 065030923910 |
| Country of Origin | Taiwan |
Check the listing for details. StarTech 4-Port USB-C to 4x USB-A Hub 5Gbps Bus-Powered 2ft Cable. Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 41.41 USD. Host Cable Length 2ft / 61cm. Why Choose StarTech USB-C Hub. Expand your connectivity with the StarTech 4-Port USB-C Hub—order now! Host Interface USB 3.2 (Gen 1) Type-C. Product Type USB Hub. Port Layout – Three ports on one side, one on the end for easy access in tight spaces.