| Title | 6 ft / 1.8 m USB to DB25 Parallel Printer Adapter Cable - 1.8 M |
|---|---|
| Language | English |
| Item Height | 38mm |
| Item Width | 103mm |
| Item Weight | 117g |
| Series | ICUSB1284D25 |
| Compatible With | Laptop, Personal Computer, Printer |
| Brand | Startech |
| Character | USB |
| Color | Negro |
| Item Length | 215mm |
| Style | USB |
| Country or Region of Manufacture | China |
| Country of Origin | UK |
| Connector Type | USB |
| Dimensions | 21.59 x 10.31 x 3.81 cm; 117.93 g |
| UPC | 0065030825863 |
| Compatible Brand | Universal |
| Type | Cables |
| MPN | ICUSB1284D25 |
Check the listing for details. StarTech.com 6 ft / 1.8 m USB to DB25 Parallel Printer Adapter Cable - 1.8 Meter. Color: Negro, Condition: New, Made in UK. Listed at 26.82 USD. Com de 2-ans et de l’assistance technique gratuite à vie. USB to parallel printer. USB to parallel adapter. Type: Parallel Adapters. Eliminates the need for manual or automatic parallel switch boxes.