| Title | 7.1 USB - External Sound Card for Laptop with SPDIF Digital Aud |
|---|---|
| Language | English |
| Item Height | 61mm |
| Item Width | 25mm |
| Item Weight | 90g |
| Series | ICUSBAUDIO7D |
| Compatible With | headphone,microphone |
| Color | Argento |
| Item Length | 99mm |
| Type | External Sound Cards |
| Dimensions | 9.91 x 2.54 x 6.1 cm; 90 g |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 0065030835466 |
| Brand | StarTech |
| Model | 7.1 USB Audio Adapter with SPDIF Digital Audio |
| MPN | ICUSBAUDIO7D |
| Compatible Port | USB 1.0/1.1 |
| Channels | 7.1 |
Check the listing for details. StarTech.com 7.1 USB - External Sound Card for Laptop with SPDIF Digital Audio -. Color: Argento, Condition: New, Made in UK. Listed at 73.07 USD. QUALITY AUDIO: Supports 44.1KHz and 48KHz sampling rates for analog playback and recording; SPDIF Digital output only supports 48KHz audio playback; SPDIF optical input passthrough supports up to two-channel audio at 48KHz.