| Brand | Artec |
|---|---|
| Type | USB Adapter |
| MPN | PEXUSB312C3 |
| Model | PEXUSB312C3 |
| Compatible Brand | StarTech.com |
| Country of Origin | Taiwan |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Compatible Port | PCI Express x4 |
| Number of Ports | 2 Ports |
| Maximum Data Rate | 10 Gbps |
| Item Height | 0.7 in |
| Item Width | 3.1 in |
| Item Length | 4.8 in |
| UPC | 065030887434 |
Check the listing for details. StarTech.com PEXUSB312C3 2-Port USB 3.2 Gen 2 PCIe USB-C 10Gbps. Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 89.56 USD. Model PEXUSB312C3, UPC 065030887434. Manufacturer Part Number PEXUSB312C3. Power off your computer and open the case to locate a free PCIe x4 slot (or larger). Product Type USB Adapter. Total Number of USB Ports 2.