| Title | VGA Over CAT5 Extender – 250 ft (80m) – 1 Local and 1 Remote Un |
|---|---|
| Item Height | 25mm |
| Item Width | 137mm |
| Item Weight | 263g |
| Series | ST121UTPEP |
| Compatible With | Projector |
| Brand | StarTech |
| Character | VGA |
| Color | Black |
| Item Length | 99mm |
| Style | VGA |
| Voltage | 240 Volts |
| Type | Hard Drive Accessories |
| Connector Type | VGA, RJ45 |
| Dimensions | 9.91 x 13.72 x 2.54 cm; 263 Grams |
| MPN | ST121UTPEP |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 0065030835398 |
Check the listing for details. StarTech.com VGA Over CAT5 Extender – 250 ft (80m) – 1 Local and 1 Remote Unit -. Color: Black, Condition: New, Made in UK. Listed at 309.25 USD. Title: VGA Over CAT5 Extender – 250 ft (80m) – 1 Local and 1 Remote Unit - VGA Video Over Ethernet Extender Kit (ST121UTPEP). CRYSTAL-CLEAR PICTURE: Don’t compromise on picture quality. This VGA over CAT5 / CAT6 extender enables you to enjoy a crisp, clear picture with support for resolutions up to 1920x1200 (at 150 ft.) and 1280x1024 (at 250 ft.).