| Cooling Type | Passive Cooling |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| Model | StarTech.com USB3DOCKH2DP (Lot of 3) |
| UPC | 0065030860918 |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Ports | Audio Out, DisplayPort, USB 1.0/1.1, HDMI, Ethernet (RJ-45), USB 3.0, USB 2.0 |
| MPN | USB3DOCKH2DP |
| Material | Rigid Plastic |
| Item Length | 10.6 in |
| Compatible Product Line | Universal |
| Brand | StarTech |
| Type | Port Replicator |
| Item Height | 1.3 in |
| Features | AC-Powered, Built-In USB Port |
| Item Width | 3.2 in |
Check the listing for details. StarTech USB3DOCKH2DP Docking Station Lot of 3. Color: Black, Condition: Used, Made in Taiwan. Listed at 74.99 USD. Lot of 2 StarTech USB3DOCKH2DP Docking Stations. Ports: Includes DisplayPort, HDMI for dual-monitor support; Ethernet (RJ-45) for stable wired networking; Audio Out for sound output; USB 3.0, USB 2.0, and USB 1.0/1.1 for fast data transfer and peripherals.