| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
|---|---|
| UNII Maximum Frequency | 5.81 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 1.17 Gbit/s |
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 5 |
| ISM Minimum Frequency | 2.40 GHz |
| Color | Black |
| MPN | USB867WAC22 |
| ISM Band | Yes |
| UNII Minimum Frequency | 5.18 GHz |
| Brand | StarTech |
| ISM Maximum Frequency | 2.48 GHz |
| Type | USB Wi-Fi Adapters |
| UNII Band | Yes |
| UPC | 604467514393 |
Check the listing for details. StarTech USB867 WAUSB 3.0 Dual Band Wireless Network Adapter 802.11ac. Color: Black, Condition: Used. Listed at 14.99 USD. StarTech AC1200 USB 3.0 Dual Band Wireless Network Adapter 802.11ac USB867WAC22. USB 3.0 AC1200 Dual Band Wireless-AC Network Adapter. 2.4GHz / 5GHz USB Wireless-AC Network Card. 802.11ac WiFi Adapter.