| EAN | 0065030851206 |
|---|---|
| Brand | Startech.Com |
| Type | Data Transfer Cable |
| Unit Quantity | ?1 |
| Cable Length | 2 |
| Connector A | USB 2.0 |
| Connector B | USB Type Micro-B Male |
| MPN | ?USBAUB2MU |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 125mm |
| Color | ?Black |
| Item Height | 0.600 |
| Item Length | 225mm |
| Item Weight | 49g |
| UPC | 0065030851206 |
| USB version | 2.0 |
| Weight | 0.11 Pounds |
| Compatible With | Cellular Phones |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Character | ?Up Angle |
| Classification | Leads/ Adaptors/ Splitters Extenders |
| Label | STARTECH.COM |
| Languages | english |
| Manufacturer | Startech |
| Manufacturer Part Number | USBAUB2MU |
| Material | ?Copper |
| Maximum data transfer rate | 480 |
| Model | USBAUB2MU |
| Dimensions | ?22.5 x 12.5 x 0.99 cm; 49.9 g |
| ISBN | 0065030851206 |
| Binding | Personal Computers |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Connector Type | USB Type B |
| Package depth | 225 |
| Package Dimensions LxWxH | 6.93x5.04x0.47 Inches |
| Package height | 5 |
| Package weight | 54 |
| Package width | 125 |
| Pattern | ?Single |
| Product color | Black |
| ProductGroup | Personal Computer |
Check the listing for details. StarTech.com USBAUB2MU StarTech Cable 2m Micro USB A to Up Angle B Black Retail. Color: ?Black, Condition: New. Listed at 19.47 USD. StarTech USBAUB2MU USB2.0 A to Up Angle Micro B Cable 2m - Black. This USB to Micro USB cable is constructed for maximum durability, ensuring long-lasting performance. Connector gender: Male connector/Male connector.