| Book Title | Statistics for People Who (Think They) Hate Statistics |
|---|---|
| ISBN | 9781544381855 |
| Subject Area | Mathematics, Reference |
| Publication Name | Statistics for People Who (Think They) Hate Statistics |
| Publisher | SAGE Publications, Incorporated |
| Item Length | 0.3 in |
| Subject | Probability & Statistics / General, General |
| Publication Year | 2019 |
| Type | Not Available |
| Format | Book, Other |
| Language | English |
| Item Height | 3.9 in |
| Author | Neil J. Salkind, Bruce B. Frey |
| Item Weight | 31 Oz |
| Item Width | 2.8 in |
| Number of Pages | 512 Pages |
Check the listing for details. Statistics for People Who (Think They) Hate Statistics; Frey, Bruce B.,Salkind,. Condition: Brand New. Listed at 77.07 USD. Author(s): Frey, Bruce B.,Salkind, Neil J. Statistics for People Who (Think They) Hate Statistics. Actual product may differ from what is shown.