| Brand | OUMURS |
|---|---|
| Type | Stator and Voltage Regulator Rectifier |
| OE/OEM Part Number | 30017-08, 30017-08A, 74631-08, 74631-08A |
| Machine Type | Motorcycle |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Interchange Part Number | 30017-08, 30017-08A, 74631-08, 74631-08A |
| Stator | 40 Amp,12 Volt |
| Voltage Regulator Rectifier | 12 Volt,3 Phases |
| Replace Part Number | 30017-08,30017-08A,74631-08,74631-08A |
| Material | High Quality Metal |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Fitment | For Harley Davidson Dyna 2008-2016 |
| Warming Tips | Products WITH BIG discount for 3 days, please order quickly!!!! |
| Models 2 | Switchback, Wide Glide, Super Glide |
| Models 1 | Fat Bob, Low Rider, Street Bob |
| Package Included 1 | Generator Stator Coil |
| Package Included 2 | Voltage Regulator Rectifier |
Check the listing for details. Stator Coil w/ Voltage Regulator Rectifier For Harley Dyna 2008-2014 2015 2016. Condition: New. Listed at 119.99 USD. For 97-07 Harley Electra Glide Standard Classic Seat Rider Driver Passenger 2 Up. Motorcycle 3 Spring Bracket Skull Solo Driver Seat For Harley Bobber Chopper. Shocks & Coil Overs. Item Type 1: Alternator Generator Stator Coil.