| Brand | Caltric |
|---|---|
| OE/OEM Part Number | 31120-MB1-024,31120-MB1-004,31120-MB0-015,31120-MB0-415 |
| Interchange Part Number | 31120-MB6-000, 31120-MB6-008,31120-MB6-014,31120-ML7-691 |
| Superseded Part Number | 11636-MB0-000, 11636-MB0-306, 11636-MB4-000, 11636-MB4-306 |
| OE/OEM Part Number 2 | 11636-MB0-000,11636-MB0-306,11636-MB4-000,11636-MB4-306 |
| More Info | Pick Up:No, Lighting Pole:0.1-0.7 |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 54 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 2.8 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor and Gasket |
| Compatible Model | VF1100S V65 Sabre 1984 1985 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST142A2002 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Gasket for Honda VF1100S V65 Sabre 1984 1985. Condition: New. Listed at 66.00 USD. VF1100S V65 SABRE 1984-1985. STATOR AND GASKET.