| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 32101-48E00, 11483-48E01, 32800-45C01, 32800-45C00 |
| More Info | Pick Up:250 |
| Item Length | 102.9 mm |
| Item Height | 18 mm |
| item Width | 102.9 mm |
| Weight | 4 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor, Gasket And Regulator |
| Compatible Model | VZ800 Marauder 800 1997-2004 |
| Number in Pack | 3 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Suzuki |
| Manufacturer Part Number | ST393A2003 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator Regulator Rectifier And Gasket for Suzuki VZ800 Marauder 800 1997-2004. Condition: New. Listed at 79.00 USD. Premium Quality Replacement Part Stator and Regulator Rectifier With Gasket For Suzuki Models: VZ800 Marauder 800 1997-2004 Order Includes:1x Stator: 32101-48E00 1x Regulator: 32800-45C01 32800-45C001x Gasket: 11483-48E01 Length: 102.9 mmWidth: 102.9 mmHeight: 18 mm