| Brand | Caltric |
|---|---|
| OE/OEM Part Number | 32101-24B02, 32101-24B00, 32101-24B01 |
| Interchange Part Number | 32101-38B02, 32101-38B00, 32101-38B01 |
| Superseded Part Number | 32800-12E01 |
| More Info | Pick Up:No, Lighting Pole:0.1-0.7 |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 14 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | VS1400GLP Boulevard S83 2005-2008 2009 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Suzuki |
| Manufacturer Part Number | ST146A2008 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Suzuki VS1400GLP Boulevard S83 2005-2008 2009. Condition: New. Listed at 69.00 USD. VS1400GLP Boulevard S83 2005-2008. VS1400 Boulevard S83 2009. STATOR AND REGULATOR RECTIFIER FITS ON. SUZUKI MOTORCYCLE.