| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-MCW-D02, 3112-MCW-D03, 11636-MCW-010, 11636-MCW-000 |
| Interchange Part Number | 31600-MCW-D61 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 22 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 3.8 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor, Gasket And Regulator |
| Compatible Model | VFR800 Interceptor 800 2004-2009 |
| Number in Pack | 3 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST321A2003 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier Gasket for Honda VFR800 Interceptor 800 2004-2009. Condition: New. Listed at 78.23 USD. Premium Quality Replacement Part STATOR AND REGULATOR RECTIFIER AND GASKET For Honda Models: VFR800 Interceptor 800 2004-2009 Order Includes: 1x STATOR 1x REGULATOR RECTIFIER 1x GASKET