| Alert Type | Motion Only |
|---|---|
| Number Of Ir Leds | 6 |
| Compatible Devices | Amazon Alexa |
| Number Of Items | 1 |
| Power Source | Corded Electric |
| Controller Type | Amazon Alexa |
| Wattage | 5 Watts |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Form Factor | Dome |
| Unit Type | Unit |
| Room Type | Bedroom |
| Video Capture Format | Avi |
| Number of Channels | 2 |
| Night Vision Range | 33 Feet |
| Antenna Location | Indoor Security |
| Mount Type | Wall Mount |
| Voltage | 5 V |
| Connectivity Protocol | Wi-fi |
| Features | Motion Detection, 2-Way Audio, Night Vision, Cry Detection, Human Motion Detection, Real Time Alerts, Easy to Install |
| Storage Capacity | 128GB |
| Item Type Name | Lf-c1t |
| Unit Quantity | 1 |
| Built-in Media | Camera |
| Compatible Brand | Indoor Security Camera |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Video Capture Resolution | 2k |
| Number of Cameras Included | 1 |
| Operating Range | 33 ft |
| Color | White |
| Color Mode | Color |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Indoor Security Camera |
| Maximum Resolution | 2K |
| Wireless Technology | Wi-fi |
| Model | Indoor Security Camera |
| Other Special Features Of The Product | Easy To Install |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Power | 5 W |
| Location | Indoor Only |
| Connectivity Technology | Wi-fi |
Check the listing for details. Stay Connected: 2K Night Vision Indoor Camera with Motion Alerts & App Access. Color: White, Condition: New. Listed at 31.99 USD. Don't let safety be an afterthought. With Motion Alerts & App Access. Human Motion Detection : Features a cutting-edge motion filtering function to minimize false alarms. Advanced Night Vision : Experience absolute peace of mind with 6 IR LEDs that provide up to 33ft of night vision, allowing you to monitor your space even in complete darkness.