| Brand | Unbranded/Generic |
|---|---|
| Analog/Digital | Digital |
| Sensor Type | NTC |
| Model | STC-3018 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Voltage | AC 110-220V |
| Type | NTC sensor |
| Herstellungsland und -region | China |
| Modell | STC-3018 |
| Produktart | Temperature Controller |
| Number of Items | 1 |
| Tipo | Thermostat |
| Temperature range | -50°C ~ +120°C / -58°F~248°F |
| select | AC 110V-220V STC-3018 |
| Accuracy | ±1°C |
| Net weight | 120g |
| Resolution | 0.1 |
| Power supply: | 50/60Hz |
| Manufacturer | diymore |
Check the listing for details. STC-3018 AC 110-220V Digital Temperature Controller Thermostat NTC Sensor Probe. Condition: New. Listed at 7.92 USD. If it is used for heating, it should be set to H. If it is used for cooling, it should be set to C. For example, if we set the heating mode to a temperature of 37-40 degrees, then the difference is 3.