| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| Compatible Pipe Size (in) | 2 in. |
| Features | No Additional Features |
| Fixed or Adjustable | Adjustable |
| Hand Tool Type | Pipe Wrench |
| Handle Type | Long |
| Individual/Set | Individual |
| Material | Steel |
| Maximum pipe size capacity (in) | 2.2 |
| Pack Size | 1 |
| Returnable | 90-Day |
| Wrench type | Straight Pipe Wrench |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Maximum Pipe Diameter (in) | 2-1/2 in |
| Minimum Pipe Diameter (in) | 3/8 in |
| Product Depth (in) | 21.8 in |
| Product Height (in) | 2.5 in |
| Product Width (in) | 3.16 in |
| Wrench length (in) | 21.8 |
| UPC | 313049143127 |
Check the listing for details. Steel Cheater Pipe Wrench. Condition: New. Listed at 119.87 USD. Mode when used with no handle for tight spaces, 18 in. mode with the small handle for general purpose and 24 in. mode with the long handle for maximum leverage and reach. The Milwaukee 48-22-7314 includes (1) 48-22-7314 18 in.