| Brand | Sportsman |
|---|---|
| Accessory Type | Fire Pit Screen |
| Color Family | Steel |
| Color/Finish | Steel |
| Features | Collapsible |
| Outdoor Living Product Type | Outdoor Heating Accessory |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 90-Day Limited Warranty |
| Product Depth (in) | 22.00 in |
| Product Height (in) | 42.50 in |
| Product Width (in) | 22.00 in |
| UPC | 7445030880841 |
Check the listing for details. Steel Folding Burn Cage and Fire Pit Screen. Condition: New. Listed at 388.99 USD. Make burning and clearing easier and safer with the Foldable Burn Barrel. Small vent holes on all 4 sides allow for ventilation, keeping the fire burning, and safely contained within the corrosive-resistant Steel Burner.