| Brand | Prime-Line |
|---|---|
| Builders Hardware Product Type | Closet Door Rollers |
| Finish | Metal |
| Hardware Color Family | Metallic |
| Material | Metal |
| Package Quantity | 1 |
| Returnable | 30-Day |
| Manufacturer Warranty | Goods are warranted against defects in manufacturing for 1 year. |
| Product Depth (in) | 0.563 in |
| Product Height (in) | 5.875 in |
| Product Width (in) | 0.75 in |
| UPC | 7445010390353 |
Check the listing for details. Steel, Frame Mount, Closet Door Roller Set. Condition: New. Listed at 11.74 USD. This is a pair of handed, top hung, side mounted wardrobe door roller assemblies. Builders Hardware Product Type Closet Door Rollers. Warranty is void if products are subjected to abnormal conditions, misapplication or abuse.