| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Color | Black |
| Load Capacity | 25kg/55lbs |
| Adjustable Height | Up to 5.5cm/2.16in |
| Retractable Length | 22.5cm/8.85in |
| Size | 25.59x9.64x0.51in |
| Features | Adjustable Height, Smooth Slide Track |
| Brand | NewHome |
| Model | Under Desk Keyboard Tray |
Check the listing for details. Steel Slide Under Desk Keyboard Tray Retractable Mouse Shelf Height Adjustable. Color: Black, Condition: New. Listed at 34.75 USD. Do you always feel that your desktop space is too much occupied by keyboard and mouse?. Our keyboard tray can perfectly solve your problem. 25in board provides you enough space to place keyboard, mouse and other small accessories.